Рој Хоџсон

  во

  Изминаа скоро 30 години откако првпат на сецената се појави легендарната генерација на Манчестер јунајтед. На „класата“ од 1992 година и припаѓаат одличните ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Шпанскиот тренер Рафаел Бенитез вчера го зацврсти неговиот статус како легенда кај навивачите на Ливерпул, откако со неговиот актуелен клуб Њукасл го совлада ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пред денешната средба помеѓу Ливерпул и Кристал Палас, еден од најдобрите играчи на тимот на Рој Хоџсон, Патрик Ван Анхолт даде доста храбра изјава. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пред денешната средба помеѓу Ливерпул и Кристал Палас, еден од најдобрите играчи на тимот на Рој Хоџсон, Патрик Ван Анхолт даде доста храбра изјава. ...
  сите 16 | | | веќе видена