Роџерс

  во

  Змискиот инстинкт на Луис му го отворил патот кон Европа. Во летото 2006 техничкиот директор на холандски Гронинген, Хенк Велдмате отишол во Уругвај да ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Со над 65 години на престолот, не сте очекувале дека животот на кралицата Елизабета сè уште има детали кои за првпат излегуваат во јавноста. Таков е и фактот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бездомник стана херој: Со количка за пазарање му се спротивстави на терористот, па му следуваше убава награда Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за ...
  | | веќе видена

  Десетици илјади долари беа собрани за храбриот бездомник кој сакаше да и помогне на полицијата за време на нападот со нож во Мелбурн минатиот петок.Напаѓачот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за пазарење го спречи напаѓачот во Мелбурн, неочекувано доби награда од граѓаните, кои донираа над 36.000 американски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 27 | | | веќе видена

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бездомник кој со количка за пазарување од супер-маркет спречил маж да изврши напад во Мелбурн, неочекувано добил награда за неговото дело.Имено, граѓаните на ...
  сите 8 | | | веќе видена