Роџер Федерер

  во

  Mладиот грчки тенисер, Стефанос Циципас оваа сезона е вистинска сензација на Австралија Опен. Циципас најголемото изненадување го направи со елиминацијата на ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Шпанецот Рафаел Надал игра во одлична форма, а тоа го покажа и на денешниот меч на Австралијан опен, откако го совлада Франсес Тиафо со 3-0 во сетови (6-3, 6-4 ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Стефанос Циципас во 2018-та година стана најдобриот млад тенисер на светот. Во пролетта лани уште како тинејџер го играше првото ATP финале, а во првите денови ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Рафа Надал се пласираше помеѓу четворицата најдобри на Австралија Опен откако лесно со 3-0 во сетови ја доби пресметката со Франсес Тиафо.Рафа Надал стана само ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Ланскиот победник, Швајцарецот Роџер Федерер (38) беше елиминиран од тенискиот гранслем-турнир во Мелбурн, по што ќе мора да причека на 100-та победа и на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  20 годишниот грчки тенисер, Стефанос Циципас продолжува со импресивните настапи на Грен Слем турнирот во Мелбурн. Во четвртфиналето од Австралија Опен, Циципас ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Фантастичната бајка за Стефанос Циципас продолжува! Грчкиот тенисер откако го елиминираше Роџер Федерер г о победи и Шпанецот Роберто Баутиста-Агут 7:5, 4:6, ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Победата против Роџер Федерер во претходното коло воопшто не беше случајна на Стефанос Циципас. Гркот утрово успеа да се пласира во полуфиналето на Отвореното ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Грчкиот тениски талент, Стефанос Циципас го направи засега најголемото изненадување на Австралија Опен. Светскиот рекет број 3 кај мажите, Роџер Федерер беше ...
  сите 121 | | | веќе видена