Роџер Федерер

  во

  Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 милиони долари. Шестиот носител на ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Лондон, 15 ноември 2018 (МИА) – Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Австрискиот тенисер Доминик Тим ја постигна првата победа во финалниот АТП турнир во Лондон, чиј награден фонд изнесува 8,5 милиони долари.Шестиот носител на ...
  сите 139 | | | веќе видена