Робињо

  во

  Една од поинтересните трансфер приказни се случи во 2008 година кога во главна улога беа Реал Мадрид, Челси и Манчестер Сити. Англија Станува збор за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бразилецот Робињо беше една од првите скапи аквизиции на Манчестер Сити во моментите кога клубот стартуваше со вртоглавото трошење на пари, а десет години по ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бразилската ѕвезда, Робињо открива зошто од Реал Мадрид не се пресели во Челси, туку кралскиот клуб во последен момент одлучи да го продаде на Манчестер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бразилецот Робињо беше една од првите скапи аквизиции на Манчестер Сити во моментите кога клубот стартуваше со вртоглавото трошење на пари, а десет години по ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бугарскиот напаѓач кој се приклучи на Манчестер Јунајтед од редовите на Тотенхем во 2008 година призна дека за него имало интерес и од Манчестер Сити. Сепак, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Славниот бугарски напаѓач го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, но имал можност да заврши во градскиот ривал Сити! Димитар Бербатов за медиумите зборуваше за ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Бугарскиот напаѓач кој се приклучи на Манчестер Јунајтед од редовите на Тотенхем во 2008 година призна дека за него имало интерес и од Манчестер Сити. Сепак, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  После големата доминација на теренот, домашните фудбалери дојдоа во водство во 14.минута од играта. А Сивас израмни во 92.минута, кога после центаршутот на ...
  сите 6 | | | веќе видена