Робињо

  во

  Едно од најголемите дерби во светот ќе се игра денес на „Камп Ноу“, каде што Барселона ќе биде домаќин против Реал Мадрид. Ова „Ел Класико“ ќе се памти долго ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Поради повредата на раката, Лионел Меси ќе пропушти неколку натпревари, па затоа нема да биде во двобој со лутиот ривал Реал Мадрид. Меси прво го пропушта ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Флорентино Перез си го запиша своето име како еден од најважните луѓе во историјата на славниот Реал Мадрид, и порталот „Гол“ ја испитува позадината и успехот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Звездата на Пари Сен Жермен, Бразилецот, Нејмар да Силва, откри дека никогаш не била негова желба да го носи дресот со број 10 во репрезентацијата. Дресот со ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Нејмар синоќа беше асистент на голот за победа кој го постигна Миранда во самата завршница од Суперкласико пресметката со Аргентина, но наспроти одличниот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Една од поинтересните трансфер приказни се случи во 2008 година кога во главна улога беа Реал Мадрид, Челси и Манчестер Сити. Англија Станува збор за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бразилецот Робињо беше една од првите скапи аквизиции на Манчестер Сити во моментите кога клубот стартуваше со вртоглавото трошење на пари, а десет години по ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бразилската ѕвезда, Робињо открива зошто од Реал Мадрид не се пресели во Челси, туку кралскиот клуб во последен момент одлучи да го продаде на Манчестер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бразилецот Робињо беше една од првите скапи аквизиции на Манчестер Сити во моментите кога клубот стартуваше со вртоглавото трошење на пари, а десет години по ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 45 | | | веќе видена