Роберто Манчини

  во

  Талентот на Рома, Николо Заниоло мораше да ја потсети неговата мајка на годините, откако таа постираше серија секси селфи-фотографии на Инстаграм. 41-годишната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Роберто Манчини беше човекот кој одлучи да го врати Марио Балотели во италијанската фудбалска репрезентација, но актуелниот селектор на „аѕурите“ брзо се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Роберто Манчини беше човекот кој одлучи да го врати Марио Балотели во италијанската фудбалска репрезентација, но актуелниот селектор на „аѕурите“ брзо се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини во интервју за „Кориере дела Сера“ зборуваше за младите италијански надежи. Поранешниот тренер на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Италијанскиот селектор Роберто Манчини инсистира дека Марио Балотели останува во неговите планови за „аѕурите“, но инсистира дека новиот напаѓач на Марсеј ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Италија, Роберто Манчини го објави списокот на повикани играчи за подготовките кои репрезентацијата ќе ги одржи на 4. и 5. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ветеранот од Сампдорија, Фабио Кваљарела доби повик за италијанската репрезентација откако го израмни рекордот на Габриел Батистута по бројот на постигнати ...
  сите 31 | | | веќе видена