Роберто Манчини

  во

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Лондон, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето тимови од Серија А, како Интер, Рома и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден фудбалерите на Манчестер Јунајтед го доживеаа еден од најтешите порази во својата историја – градскиот ривал Сити ги победи со 6:1. За Манчестер ...
  сите 98 | | | веќе видена

  " alt=Италија, конечно, успеа да победи во еден конкурентен меч во 2018 година, откако дефанзивецот на Фиорентина, Кристијано Бираги постигна гол во 92. минута ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со голот на Бираги во судиското надополнување, Италија славеше на гостувањето во Хорзов, со овој пораз, Полска е првиот тим кој падна ранг подоло во Лигата на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Полска и Италија денеска одиграа меч кој не смеаја да го загубат бидејќи поразениот тим ќе останеше закован на дното на табелата во Групата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Аѕурите" ја прекинаа серијата од пет меча без триумф и вечерва со 0-1 славеа на гостувањето во Хорзов, Бираги во 92. минута донесе радост за Италија и ја ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Средбата меѓу Полска и Италија заврши во корист на избраниците на Роберто Манчини, со гол пред самиот крај на натпреварот. Во рамките од третото коло во група ...
  сите 24 | | | веќе видена