Роберто

  во

  Следниот шеф на Светската трговска организација (СТО) се соочува со тешка битка. Додека кандидатите се обидуваат да го заменат Роберто Азеведо, меѓународната ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ваквото откритие предизвикало бес поради петте парламентарци чии идентитети се чуваат во тајност поради законот за приватност. Италијанската влада веќе трага ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пет члена на италијанскиот парламент и уште 2.000 градоначалници, претседатели на региони, членови на регионалните влади зеле бонус од по 600 евра, што владата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ако бевте изненадени од алчноста на македонските пратеници и нивните огромни примања само од патни трошоци, веројатно нема да ви биде ништо чудно кога станува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ако бевте изненадени од алчноста на македонските пратеници и нивните огромни примања само од патни трошоци, веројатно нема да ви биде ништо чудно кога станува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас не е во стартниот тим на Наполи за вечерашниот дуел со Барселона. Лига на Шампиони Наполи вечерва и гостува на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас не се најде во стартниот тим на Наполи кој од 21. часот ќе истрча на „Камп Ноу“ на дуелот против Барселона во реванш ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас од клупата за резерви ќе го почне мечот меѓу Барселона и Наполи на „Камп Ноу“. Дилемата кај италијанскиот тим беше дали ...
  сите 116 | | | веќе видена