Роберто

  во

  Два дерби натпревара вечерва: Барса гостува во Дортмунд, шампионот Ливерпул оди кај Наполи. Можни состави, список на повредени и неизвесни играчи кај тимовите ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Грчкиот дефанзивец на Арсенал, Сократис Папастатопулос признава дека тој е виновен за 2:2 ремито кај Ватфорд во неделата, но ова малку им значи на навивачите ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ ја брои 269-тата последователна недела на врвот на АТП ранг-листата и со тоа го помина Џими Конорс како четврти тенисер со најдолга низа на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар денеска (17.30 ч.) со натпреварот на гости кај Монпелје ја започнуваат одбраната на титулата во Лигата на шампионите. Вардарци во новата ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Садио Мане постигна два гола за Ливерпул, првиот вистински еврогол, а Мо Салах ја круниса одличната акција и асистенција од Фирмино за пресврт и победа на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар денеска (17.15 часот) ја почнуваат новата европска авантура, свесни дека улогата на бранители на трофејот ќе биде само мотив повеќе за ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Еве сме повторно на почетокот на Лигата на шампионите. Времето буквално летна додека ја враќавме плочата цело лето од фајнл-форот во Келн каде Вардар по ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Паузата за репрезентативен фудбал секогаш им дава шанса на домашните новинари да позборуваат со своите репрезентативци кои се враќаат од странство. Таков е и ...
  сите 21 | | | веќе видена