Роберт Левандовски

  во

  Голгетерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е на пат да учествува во една нова трансферна сага, иако веќе ја изрази намерата да остане долго време на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман во текот на оваа недела објави дека сака да му стави крај на својот престој во Атлетико Мадрид и да се испроба во ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Покрај скапите и трансфери за кои се плаќаат баснословни суми, во модерниот фудбал сведоци сме и на трансфери на играчи кои без никаква оштета се преселуваат ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Србинот Душан Тадиќ е изненадување затоа што одигра маестрална сезона во тимот на Ајакс. Бројките го потврдуваат тоа. На 55 меча учествувал во дури 60 гола, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Миха Тетичкович, кој е голман на словенечкиот клуб Домжале, се пријави на Милионер и блескаше давајќи точни одговори на првите осум прашања, а неговиот настап ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Баерн Минхен можеше да ја потврди новата титула во домашното првенство ако славеше на денешното гостување во Лајпциг, но на крајот излезе дека ќе мора да ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бразилецот од Тотенхем, Лукас Моура беше стрелец на трите гола за својот клуб синоќа во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите (3:2) против Ајакс. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бразилецот од Тотенхем, Лукас Моура беше стрелец на трите гола за својот клуб синоќа во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите (3:2) против Ајакс. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Бразилецот од Тотенхем, Лукас Моура, беше стрелец на трите гола за својот клуб синоќа во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите (3:2) против Ајакс. ...
  сите 35 | | | веќе видена