Роберт Гејтс

  во

  Доволно одминатата возраст на кандидатите за претседател на САД на изборите во 2020 година е „проблем“, оцени поранешниот американски секретар за одбрана ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Доволно одминатата возраст на кандидатите за претседател на САД на изборите во 2020 година е „проблем“, оцени поранешниот американски секретар за одбрана ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Ако се водевме според мислењата на некои од најистакнатите личности од неодамнешната и малку постара историја, денес немаше да имаме наизменична струја, ...
  | | веќе видена