РК Металург

    во

    Најдобриот ракометар на РК Металург, Филип Кузмановски побарал да биде ослободен од обврските од страна на клубот. Металург му должи неколку плати на играчот, ...
    сите 20 | | | веќе видена

    Средбата меѓу Вардар и Металург донесе малку неизвесност, но кога „црвено-црните" притиснаа и „уфрлија во втора брзина" брзо дојдоа работите на место. Вардар ...
    сите 75 | | | веќе видена