РК Металург

  во

  Младите ракометари на Металург полека но сигурно почнуваат да ги откриваат перспективите на еден интегрален приод на спортските тренинзи и третмани, низ кои ...
  | | веќе видена

  Македонскиот вицепрвак Металург до крајот на сезоната ќе биде без услугите на капитенот Мартин Велковски кај кого по вечерашните прегледи беа потврдени ...
  сите 26 | | | веќе видена

  РК Металург, во рамките на шестото коло на СЕХА-лигата, денеска игра со екипата на Железничар од Ниш. Средбата ќе се одигра во ВИП Арената СЦ “Борис ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Ракометниот клуб Металург вчера донира пакети со бебешка облека за првата приватна општа болница ,,Ре-медика“. Донацијата се состои од бебешки шпилхозни, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион во недела го очекува нов натпревар од Лигата на шамионите и тоа на домашен терен против составот на Татран Прешов. Клубот од ...
  сите 59 | | | веќе видена