Ристовски

  во

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку анализa на поранешни македонски репрезентативци ќе се обиде од еден ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација не успеа да се пласира во вториот круг, меѓу 12 најдобри селекции на светот, но дефинитивно можеме да се пофалиме на индивидулано ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Стефан Ристовски останува голема желба на Лацио, а раководството на Спортинг Лисабон е подготвено да даде зелено светло за заминување на Македонецот доколку ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Иако сега е најболното време за „разглабање“, во духот на поговорката дека „нема подобар тајминг од сега“, мора да се осврнеме на постигнатото и да резимираме ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е МВП по првата групна фаза на Светското првенство. Лазаров петте натпревари во Б-групата ги ...
  сите 85 | | | веќе видена