Ристевски

  во

  Фото, Петр Стојановски Со овие три бода избраниците на селекторот Игор Ангеловски и официјално го освоија првото место во групата 4 од Лигата „Д" и така ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација со убедливи 4-0 го победи Гибралтар и го завери првото место во групата, со овој триумф обезбеди и полуфинале на домашен терен. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Уште во третата минута имавме шанса да го отвориме резултатот, повратниците беа во главна улога Алиоски до Елмас, но фудбалерот на Фенербахче за малку беше ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација со убедливи 4-0 го победи Гибралтар и го завери првото место во групата, со овој триумф обезбеди и полуфинале на домашен ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Без капитенот Пандев кој вечерва не играше поради жолти картони, селкторот Ангеловски се реши зад најистурниот Несторовски да бидат Трајковски и Тричковски ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Како што и најавивме, така и се потврди, стартните 11 објавени за дуелот против Гибралтар вечерва во новиот натпревар од УЕФА Лигата на нации. ПОВЕЌЕ ТУКА ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вечерва Македонија го игра последниот натпревар во групната фаза во Лигата на Нации во кој противник ќе ни биде репрезентацијата на Гибралтар. Црвено-жолтите ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Дизајнерот Давид Ристевски, на јавноста познат како Dreadpen, најавува промоција на новата зимска колекција на 22ти ноември, четврток, во кафе бар Излет со ...
  сите 4 | | | веќе видена