Ристески

  во

  Стоматологот и координатор на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп Петар Ристески го нападнал својот колега стоматолог Благоја Бисеркоски, по вербална расправија во центарот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „ВМРО-ДПМНЕ – партијата која 12 години владееше со терор, закани, уцени и притисоци, се’ уште е заглавена во истата насилничка матрица. Ништо не е променето во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ – партијата која 12 години владееше со терор, закани, уцени и притисоци, се’ уште е заглавена во истата насилничка матрица, реагира Филип Попоски, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Прилепската јавност вчера беше разбранувана од информацијата дека првиот човек на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп, координаторот Петар Ристески, бил инволвиран во физичка ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Карактеристично за овогодишниот алманах е што секој ученик има слика од неговата „еволуција“ низ средношколските години Алманахот на прилепските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По објавата од страна на нашата редакција поврзана околу инцидентот во кој оваа вечер учествувал координаторот на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески, на својот фејсбук ...
  | | веќе видена | слични

  Редакцијата на ,,Народен Глас” дојде до информација од страна на вработени во МВР дека координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, Петар Ристески во центарот на ...
  | | веќе видена | слични

  Зоран Заев направи пустош во државата. Качува даноци и ги ограбува граѓаните само за да можат синови, ќерки, браќа, сопружници да се поставуваат на добро ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „Зоран Заев направи пустош во државата. Качува даноци и ги ограбува граѓаните само за да можат синови, ќерки, браќа, сопружници да се поставуваат на добро ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Зоран Заев направи пустош во државата. Качува даноци и ги ограбува граѓаните само за да можат синови, ќерки, браќа, сопружници да се поставуваат на добро ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески обвини за партиски вработувања во градот, а партијата преку незадоволни членови на СДСМ дошла до партиски ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По 15 години, битолските пожарникари добија нова заштитна облека и дишни апарати со компримиран воздух, додека и нивните колеги од Тетово својот празник го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Новиот Закон за извршување не важи ретроактивно, а извршителите ги пуштиле сите предмети кои биле заглавени по фиоките сè со цел да се наплатат по старите ...
  сите 3 | | | веќе видена