Рилски

  во

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во присуство на Претседателот на Советот и секретарот на општината, денеска го презентираше отчетот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Oтчет на градоначалникот Филип Темелковски за сработеното во првата година Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во присуство на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Светата православна црква денеска ги одбележува празниците посветени на Светиот пророк Јоил, Светиот маченик Уар и Преподобен Проход Пчињски. Преподобен Прохор ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Професорот Јове Кекеновски денеска на универзитетот ФОН ја промовираше својата нова книга насловена „Современи политички системи", која ја издава извадачката ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Александар Тодоров уште еднаш се врати во Самоков, на местото каде стигна до еден од своите најголемите резултати во тренерската кариера, освојувањето на БИБЛ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонскиот кошаркарски стручњак Ацо Тодоров решил да го прекине натпреварот меѓу неговата Крајова и Рилски Спортист. Пријателската средба се играла во самата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Блокотехна го одиграа и вториот контролен натпревар од почетокот на периодот од подготовките за новата сезона.. На гостувањето во Самоков, го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Општина Центар продолжува со акцијата за реконструкција на улиците на нејзина територија.Во оваа фаза, се реконструираат улиците „Димитар Беровски“, „Славејко ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лекари, бесребреници и чудотворци. Овие двајца светители беа родени браќа, родум од Рим, уште како деца крстени и воспитани во христијански дух. Имаа голема ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Факултетот за физичко образование, спорт и здравје при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ од Скопје потпиша Меморандум за соработка со претставници на ...
  сите 23 | | | веќе видена