Рикардо

  во

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 60 | | | веќе видена

  “Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 60 | | | веќе видена

  На пригодна свеченост што ќе се одржи утре, 18 јануари во куќата на Уранија на МАНУ, ќе биде доделена годинешната Светска награда за хуманизам, чиј добитник ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Утревечер, со почеток во 19 часот, во очи на празникот Богојавление – Водици, во Куќата на Уранија (МАНУ), официјално ќе биде врачена Светската награда за ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин е главна тема на медиумите пред дуелот помеѓу Милан и Јувентус во Суперкупот на Италија, напаѓачот е под знак прашалник за пресметката во Џеда ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин е под голем знак прашалник за Суперкупот на Италија и дуелот со Јувентус во Џеда, напаѓачот кренал температура и се бори со настинка на неколку ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Традиционалното лого на клубот претставено од ѓавол со тризебец во раката и како шутира топка прв пат се појавува во 1940 година, а раководството реши да го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Универзитетскиот професор Романо Проди, еден од водечките интелектуалци на стариот континент, визионер и градител на европската идеја, екс-премиерот на ...
  сите 29 | | | веќе видена