Рига

  во

  Струмичка Беласица денеска и официјално ги промовираше петте засилувања за пролетниот дел од сезоната. Душан Савиќ, Марио Маслаќ, Матеус Оливеира Да Силва, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Повеќе од половина милион луѓе гласале во изборот за најдобра европска дестинација, на страницата „European Best Destinations“ . Оваа година тоа е главниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тимот кој со голем успех оваа сезона го предводи нашиот тренер Емил Рајковиќ, застана на гостувањето во Њижњи. Загубија Казахстанците со (78:85), и ја прекинаа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турист од Германија и ескорт девојка од Русија се казнети со по 200 евра затоа што имале сексуален однос на улица во централното градско подрачје на летонскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена