Риека

  во

  Книгата поезија за деца „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски, објавена годинава во Академски печат, ја доби меѓународната награда „Книжевно перо“ за најдобра ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Книгата поезија за деца „Заедно да растеме“ од Филип Димкоски, објавена годинава во Академски печат, ја доби меѓународната награда „Книжевно перо“ за најдобра ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Младиот поет Филип Димкоски во рамките на својата есенска балканска турнеја ги промовира своите нови книги и одржува средби со читателите. Претходно одржа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во неговиот дебитантски долгометражен игран филм „Ти ја имаш ноќта“, на сцената се враќа работничката класа, поразена во транзицијата и збунета околу иднината. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во Универзалната сала денеска ќе се одржи конференција, каде граѓаните и професионалната јавност ќе бидат информирани за значењето на титулата Европски град на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Вие сте прв автор што дошол да нѐ посети, ми рече наставничката Лилјана Лазареска, која со својот ангажман во образованието, новинарството и како преведувачка ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Синоча тимот на Динамо Загреб обезбеди пласман во нокаут фазата во Лига Европа, а нивниот најголем конкурент во Хрватска, тимот на Ријека им честиташе на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Група мигранти по силните дождови и невремето во Хрватска насилно влегле во пет викенд-куќи во близина на Риека. Измрзнатите и накиснати мигранти насилно ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Група мигранти по силните дождови и невремето во Хрватска насилно влегле во пет викенд-куќи во близина на Риека. Измрзнатите и накиснати мигранти насилно ги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во водите на Јадран, кај Трст, Италија, попладнево е најден четириесет и седум годишниот словенечки сурфер кој исчезна вчера околу 17 часот, недалеку од Умаг. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најуспешната хрватска спортистка на сите времиња, скијачката Јаница Костелиќ, очекува принова. Освојувачката на три златни медали на Олимписките игри во Солт ...
  сите 9 | | | веќе видена