Рибери

  во

  Гетеборг – Малме (Алсвенскан, Шведска, 17.30 часот) Гетеборг пред четири дена успеа да го надигра големиот ривал во финалето на купот и да го освои пехарот. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турскиот фудбалски великан, Галатасарај сака да го доведе во своите редови напаѓачот Марио Манџукиќ. Галатасарај во 34-годишниот Хрват гледа замена за Радамел ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Спортскиот директор на францускиот прволигаш Брест, Грегори Лоренци, признал дека менаџерите му понудиле искусно и големо име, Јаја Туре. Тој има 37-години, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фиорентина успеа да го донесе искусниот Франк Рибери во своите редови, откако Французинот помина речиси цела „вечност“ во редовите на Баерн. 37-годишниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Франк Риберти се пожали дека бил потресен во неделата кога крадци му влегле дома, му превртеле се во домот и си заминале со пленот. Французинот тогаш го играл ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Франк Рибери доби жестока порака од страна на навивачите на Фиорентина откако на друштвените мрежи се пожали дека му е ограбен станот. Рибери се жалеше на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најверните навивачи на Фиорентина го нападнаа Франк Рибери и му порачаа да не збори лоши работи за градот Фиренца откако фудбалерот се пожали дека не се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Најверните навивачи на Фиорентина го нападнаа Франк Рибери и му порачаа да не збори лоши работи за градот Фиренца откако фудбалерот се пожали дека не се ...
  сите 13 | | | веќе видена