РИА

  во

  Турција се подготвува да ги добие руските ракетни комплекси C-400 и нема намера да се откаже од својот план поради САД. Ова на прес-конференција го соопшти ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Украина, Влодимир Зеленски повика САД да ги затегнат анти-руските санкции, соопштуваат од службата на украинскиот претседател, цитирани од РИА ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин рекол во вторникот во текот на разговорите со американскиот државен секретар Мајк Помпео дека сака „воспоставување потполни ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски ќе преземе чекори за да го ослободи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски, ќе преземе чекори за да го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски ќе преземе чекори за да го ослободи ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Рускиот комесар за човекови права, Татјана Москалкова, се надева дека новоизбраниот украински претседател Владимир Зеленски ќе преземе чекори за да го ослободи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Американското „Спејс икс“, летало кое за прв пат било испратено да ги достави залихите во Меѓународната вселенска станица, во себе имала и неколку литри шишиња ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Шест лица се повредени се повредени во пожар кој изби во патнички авион при принудно слетување на московскиот аеродром Шереметјево, објави агенцијата РИА,. ...
  сите 138 | | | веќе видена