РФМ

  во

  Филип Кузмановски одлучи, играњето во Лигата на Шпампионите да го замени со она во битолски Еурфорам Работник. Уште од стартот битолчани му понудија „тежок" ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонскииот репрезентативец, Филип Кузмановски го очекува потребниот документ за раскин на договорот со Металург. А битката за левиот бек на нашиот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најдобриот ракометар на РК Металург, Филип Кузмановски побарал да биде ослободен од обврските од страна на клубот. Металург му должи неколку плати на играчот, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Најдобриот играч на скопски Металург, Филип Кузмановски побарал да биде ослободен од обврските од страна на клубот. Металург му должи неколку плати на играчот, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во Металург не само што и натаму трае хаосот, истиот кулминираше, токму денеска со официјалното барање на Филип Кузмановски до РФМ за раскин на договорот со ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Филип Кузмановски поднел барање за раскин на договорот со својот досегашен клуб Металург. Клубот од Автокоманда има заостанат долг, од минатата година му ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров својата мисија „Ракомет За Секое Дете“ преку отворање на школи низ Македонија ја започна официјално пред една ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Лазаров: " Наша цел е да бидеме инкубатор на млади квалитетни ракометари , отворени сме за соработка со сите клубови во кои еден ден ќе играаат нашите деца" ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров својата мисија #РакометЗаСекоеДете преку отворање на школи низ Македонија ја започна официјално пред една година. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ќе се потрудиме да одиграме максимално коректен натпревар, без разлика на ривалството меѓу двата тима, вели тренерот на голманите на Металург, Петар Мисовски ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Ладен туш од ЕХФ добија Ракометните федерации на Македонија и на Чешка, кои откако се израдуваа на победите на ЕХФ Шампионатите У20 во Скопје и Подгорица и на ...
  сите 61 | | | веќе видена