Резолуцијата

  во

  Самсунг одржа еден од најочекуваните настани во технолошката индустрија со премиерата на Галакси Ес10. Новата серија нуди импресивни карактеристики, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, и покрај санкциите на ОН кои и забрануваат на Северна Кореја продажба на луксузни производи, очигледно нема проблем да ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во денешната анализа на регионалните и светски случувања, Андоновиќ посебно внимание посвети на скандалот со Голанска Висорамнина, воената вежба во Косово, ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На својата 117-та седница, Управниот одбор на Македонскиот олимписки комитет донесе Одлука, Перо Антиќ, да биде претседател на Олимпискиот Совет на МОК. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Канцеларијата на Обединетите нации за човекови права го осуди Изреал поради употреба на „незаконска и смртоносна прекумерна сила“ врз учесниците на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Канцеларијата на Обединетите Нации за човекови права го осуди Израел поради, како што рече, очигледната употреба да незаконска и смртона прекумерна сила против ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Канцеларијата на Обединетите нации за човекови права го осуди Изреал поради употреба на „незаконска и смртоносна прекумерна сила“ против учесниците на ...
  сите 13 | | | веќе видена