Reuters

  во

  Британските медиуми денес известуваат дека сите предлози на премиерката Тереза Меј за договорот за разидување со ЕУ се отфрлени и дека таа е понижена на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Британските медиуми денес известуваат дека сите предлози на премиерката Тереза Меј за договорот за разидување со ЕУ се отфрлени и дека таа е понижена на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Најмалку четири лица, меѓу кои и дете, загинале во свлечиште кое однело околу 30 куќи во централните делови на Филипините, а се стравува дека десетина луѓе се ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, најавил дека повторно ќе се состане со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, и тоа многу наскоро. Најавата дошла по ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „многу сериозно“ ја разгледува можноста за отворање постојана американска воена база во Полска, наведувајќи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Цените на нафтата пораснаа во вторникот на меѓународните пазари над нивото од 79 долари за барел поткрепени од сигналите на Организацијата на земјите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп му наредил на министерството за правда веднаш да ги декласифицира дополнителните информации поврзани со истрагата за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, му наложил на Федералното Истражно Биро - FBI, итно да ја отстрани ознаката за тајност од дополнителните информации ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, му наложил на Федералното Истражно Биро - FBI, итно да ја отстрани ознаката за тајност од дополнителните информации ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Холанѓанецот Арјен Камхуис последен пат бил виден како излегува од хотел во северна Норвешка. Не се качил на возот за кој купил карта, а потоа неговиот кајак и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмалку пет луѓе, вклучувајќи и мајка и бебе, починале во Северна Каролина во удар на бурата Флоренс. Речиси истовремено супертајфунот Мангкут удрил на ...
  сите 163 | | | веќе видена