Репортери

  во

  Делегацијата на Владата на Македонија составена од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за комуникации, отчетност и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Дожд и многу забава до утринските часови – ова ја одбележа првата вечер од 19. издание на интернационалниот музички фестивал „Егзит“. Петроварадинската тврдина ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Подготвивме низа поволности за нашите посетители, базенот добро функционира… Но, постои еден проблем, доколку Весиќ Горан го одземе спортскиот центар…“. Ова, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Неколку дена откако станала портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам го пратила претседателот Доналд Трамп на пат во Азија. Додека Трамп влегуваше во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Неколку дена откако станала портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам го пратила претседателот Доналд Трамп на пат во Азија. Додека Трамп влегуваше во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Додека американскиот претседател влегуваше во демилитаризираната зона помеѓу двете Кореи за да се сретне со севренокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, портпаролка на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Неколку дена откако стана портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам го придружуваше претседателот Доналд Трамп на пат во Азија. Трамп историската средба со ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Додека драмо влезе на историската средба со Ким Јонг ун во демилитаризираната зона помеѓу двете Кореи, портпаролката на американскиот претседател добила ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Турскиот актер Чаглар Ертугрул неодамна во интервју за магазинот „Hurriyet“ зборуваше за своите ставови кои се однесуваат на жените, бракот, социјалните ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Борче Гиноски, кој вчера му се закани на новинарот Бранко Героски дека „ќе го бања во Вардар“, а кој се претставува себеси како обезбедување во СДСМ , сепак ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Утрово дојде господин Геровски, имавме конструктивен разговор во однос на заканите кои што беа упатени до него, вчера вечер. Секако, како одговорна партија, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Секако, како одговорна партија, ние од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија се оградуваме и најостро осудуваме каков било обид за навреда или за спречување ...
  сите 51 | | | веќе видена