Ренова

  во

  Комисијата за Лиценцирање на ФФМ донесе одлуки за издавање лиценци на клубовите во Прва та македонска фудбалска лига , за учество во УЕФА натпреварувања за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, Вардар нема да може да ја претставува нашата земја во европските купови ова лето. Имено денеска Фудбалската федерација на Македонија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Вардар во престојната сезона нема да игра во квалификациите за Лигата на Европа откако Фудбалската федерација на Македонија ја одби жалбата на „црвено-црните“. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Македонскиот вицешампион, Вардар нема да може да ја претставува нашата земја во европските купови ова лето. Имено денеска Фудбалската федерација на Македонија ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Вардар и дефинитивно не доби лиценца да игра во квалификациите за Европа Лигата, што отвара уште едно место за друг наш прволигаш да игра на евросцената, а прв ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Екипите на Македонија ЃП и Беласица вечерва ќе се борат за големиот пехар на ФФМ кој традиционално се доделува на победникот во националниот куп. Почетокот на ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев од 18.30 часот на националната арена „Тоше Проески“ во Скопе ќе водат битка за трофејот во Купот на Македонија, а ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Македонија ЃП и Академија Пандев денеска од 18:30 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје го играат 27-то финале од Купот на Македонија. ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Финалето од Купот на Македонија се враќа во Скопје. По двата последни финални дуели кои се одиграа во Струмица, утре по 20-ти пат на националната арена „Тодор ...
  сите 93 | | | веќе видена