Ренова

  во

  Вчерашната слика на дуелот меѓу Ренова и Победа во 20. минути ретко кој може да ја заборави, а се чини најмалку лекарскиот тим на домашниот тим. Напаѓачот на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на Победа во оваа сезона, американскиот интернационалец Киријан Нвабуезе се огласи со јавен демант околу пишувањата дека на вчерашниот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Победа, Кириан Набуезе во 20. минута на дуелот Ренова и Победа паднал во безсознаение, благодарение на навремената лекарска интервенција, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денеска на најдобар можен начин со победата над Вардар (1:0), беше приредена мала свеченост во знак на благодарност за искусчниот чувар на мрежата. Во текот на ...
  | | веќе видена

  Денес со почеток од 13:00 часот беше одиграно 14-тото коло во македонското фудбалско првенство од кое најмногу профитираше лидерот Шкендија. Изненадување во ...
  сите 12 | | | веќе видена