Рене

  во

  Пејачката Селин Дион (50) не престанува да привлекува внимание откако минатата недела на Париската модна недела се појави со 16 години помладиот танчер и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Пејачката Селин Дион (50) не престанува да привлекува внимание откако минатата недела на Париската модна недела се појави со 16 години помладиот танчер и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пејачката Селин Дион (50) не престанува да привлекува внимание откако мината недела на Париската модна недела се појави со 16 години помладиот танчер и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со нејзиниот изглед на модната недела во Мариз, славната пејачка Селин Дион предизвика загрижување кај нејзините обожаватели. Иако имаше совршено избран моден ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Селион Дион веќе подолго време ја бие глас дека повторно пронашла љубов во рацете на 15 години помладиот танчар Пепе Муњоз. Меѓутоа, кога двојката неодамна се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Селион Дион веќе подолго време ја бие глас дека повторно пронашла љубов во рацете на 15 години помладиот танчер Пепе Муњоз. Меѓутоа, кога двојката неодамна се ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Откако кон почетокот на 2016 година го изгуби својот сопруг Рене Анжелил со кој беше во брак цели 22 години, канадската пејачка Селин Дион наводно повторно ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Откако кон почетокот на 2016 година го изгуби својот сопруг Рене Анжелил со кој беше во брак цели 22 години, канадската пејачка Селин Дион наводно повторно ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Одредени уметнички дела, како што се чудните портрети на Френсис Бејкон или канибалистичките „црни слики“ на Гоја, имаат за цел да ги прикажат скриените темни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
  сите 4 | | | веќе видена