Ренџерс

  во

  Ајнтрахт Франкфурт во групата Х дојде и до четвртата победа остварена во Никозија над Аполон со 2:3 и заедно со Лацио беше подобар од Марсеј (2:1) ќе играат во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Челси со голот на Оливие Жиру стигна до важна гостинска победа од 1:0 против БАТЕ Борисов во Белорусија, додека Ајнтрахт Франкфурт издржа за 2:3 победа на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Калгари флејмс успеа да се врати од 4-1 негатива и да направи комплетен пресврт во победата од 6-5 над Колорадо аваланш. Иако домаќините поведоа во вториот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Милан го забележа првиот пораз во Лига Европа во оваа сезона, откако инспирираниот Реал Бетис успеа да слави со 2:1 на гостувањето на „Сан Сиро“ за да ја ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Милан го забележа првиот пораз во Лига Европа во оваа сезона, откако инспирираниот Реал Бетис успеа да слави со 2:1 на гостувањето на „Сан Сиро“ за да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Челзи лесно обезбеди нови три бода со убедливиот триумф од 3-1 над БАТЕ Борисов. „Сините“ имаат нов херој во тимот, младиот Рубен Лофтус-Чик постигна хет-трик, ...
  сите 22 | | | веќе видена