Реј

  во

  Канадските модни дизајнери Стив Реј Баскарн и Роуз Далтон се креатори на веројатно најбизарните и најгрди чевли кои сте ги виделе, а кои би се изработувале од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бизарните чевли направени од човечка кожа се дело на канадските дизајнери Роуз Далтон и Стив Реј Баскарн, кој веќе го шокираа светот со своите креации и мрачни ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Реј и Лиз“, британската автобиографска драма на дебитантот Ричард Билингам, победи на 59 издание на Солунски филмски фестивал. Билингам, кој е познат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Лана се повлече од јавноста. Познатата американска пејачка Лана Дел Реј на музичката сцена е седум години, а за време на нејзината досегашна кариера таа не ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во време кога светот на спортот се врти околу парите, бизнисот, околу супер ѕвездите Роналдо, Меси, Леброн или Федерер, лесно е да се заборави на младите ...
  | | веќе видена

  Реј Џи како да не може да престане да зборува за неговата поранешна девојка Ким Кардашијан и нивниот интимен живот. Тој изјавил за „ The Sun “ дека Ким имала ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Солари се радува на првата победа во Примера, Реал Мадрид долго се мачеше против Ваљадолид, но Винисиус донесе среќна победа.„Кралевите“ сврзаа две победи по ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Сантијаго Солари има 3 натпревари за да обезбеди постојан договор со Реал Мадрид, барем до крајот на сезоната, објавија шпанските медиуми. Привремениот тренер ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Алмерија и Вилјареал го одиграа највозбудливиот натпревар во 1/16 финалната рунда во Копа дел Реј, откако денеска ги оставија сите работи отворени за „Ел ...
  сите 6 | | | веќе видена