Регионалниот

  во

  Синоќа околу 22:30 часот на регионалниот пат Охрид – Свети Наум додека Ц.К.(33) од Охрид управувал патничко моторно возило „Пежо“ со охридски регистарски ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Синоќа околу 22,30 часот на регионалниот пат Охрид – Свети Наум додека Ц.К.(33) од Охрид управувал патничко моторно возило „Пежо“ со охридски регистарски ...
  сите 116 | | | веќе видена

  На 17.11.2018 година околу 22,30 часот на регионалниот пат Охрид – Свети Наум додека Ц.К.(33) од Охрид управувал патничко моторно возило „Пежо“ со охридски ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Околу 22,30 часот синоќа на регионалниот пат Охрид Свети Наум се случила страшна сообраќајка додека 33-годишниот Ц К . од Охрид управувал патничко моторно ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Најавената мерка на Владата за зголемување на буџетите на општините за рамномерен регионален развој, за 26 проценти, ги подгрева надежите на општините од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Најавената мерка на Владата за зголемување на буџетите на општините за рамномерен регионален развој, за 26 проценти, ги подгрева надежите на општините од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Најавената мерка на Владата за зголемување на буџетите на општините за рамномерен регионален развој, за 26 проценти, ги подгрева надежите на општините од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Дваесет и едногодишно момче од Виница е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Виничка Крстосница- Виница, кога ...
  сите 116 | | | веќе видена