Реџепи

  во

  Фото: „Ипон.мк“ Романскиот боксер Думитру Викол е освојувачот на 48. издание на традиционалната боксерска манифестација „Златен Гонг“. Тој во финалето, во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Нервозна атмосфера и дебата на последната владина седница во која биле вклучени министри, но и самиот премиер Зоран Заев. Според извори на ТВ21, се започнало ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Субхи Јакупи, кој два мандата беше член на Државната изборна комисија предложен од ДУИ ќе стане судија на Вишиот управен суд. Тој беше и во последниот состав ...
  сите 5 | | | веќе видена

  И по шест дена семејството Реџепи и понатаму спие под отворенo небо. Откако беше опожарена нивната куќа, четиричленото семејство се уште нема постојано и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Скопскиот Апелациски суд доби нов шеф. В. Д. претседателката Лидија Димчевска и официјално ја наследи Љиљана Ивановска Шопова. Димчевска веќе седум месеци седи ...
  сите 18 | | | веќе видена

  БЕСА на Билал Касами достави до Владата свои предлози за уставни амандмани. Измени на Уставот за унапредување на статусот на Албанците бара и партијата на ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Џудо Федерацијата на Македонија, му доделила почесен црн појас на премиерот Зоран Заев. Џудистите и љубителите на овој спорт на социјалните мрежи почнаа веднаш ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Куќата на семејството Реџепи од населбата Автокоманда синоќа целосно изгоре. Околу 23:45 часот додека членовите на семејството спиеле, избувнал пожар. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „Го сакам Водно“, апелира итно да се прекине со изградба на гасоводот низ Водно, наведувајќи во соопштението неколку причини: ...
  сите 15 | | | веќе видена

  По месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис, велат од граѓанска иницијатива „Го сакам Водно“ во врска со градежните активности за изградба на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  После месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис, велат од граѓанска иницијатива „Го Сакам Водно“ во врска со градежните активности за изградба на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  После месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис, велат од граѓанска иницијатива „Го Сакам Водно“ во врска со градежните активности за изградба на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис, велат од граѓанска иницијатива „Го сакам Водно“ во врска со градежните активности за изградба на ...
  сите 32 | | | веќе видена