Реџеп Тајип Ердоган

  во

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека во бомбашкиот напад во Манџиб на север во Сирија, загинале 20 луѓе, меѓу кои и петмина американски ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека во бомбашкиот напад во Манџиб на север во Сирија, загинале 20 луѓе, меѓу кои и петмина американски ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека во бомбашкиот напад во Манџиб на север во Сирија, загинале 20 луѓе, меѓу кои и петмина американски ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека во бомбашкиот напад во Манџиб на север во Сирија, загинале 20 луѓе, меѓу кои и петмина американски ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека во бомбашкиот напад во Манџиб на север во Сирија, загинале 20 луѓе, меѓу кои и петмина американски ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Турското обвинителство започна процедура за да го стават кошаркарот на Њујорк Никс, Енес Кантер на „црвена потерница" на Интерпол. Турција бара екстрадиција на ...
  сите 36 | | | веќе видена