Реџеп Таип Ердоган

  во

  Реџеп Таип Ердоган дојде на власт во 2003 година, нудејќи стабилно водство, нов поттик кон членството во Европската Унија (ЕУ) и погоден пристап за бизнис. Во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го опишал масакрот во двете џамии во Нов Зеланд во кој беa убиени 50 луѓе како дел од еден голем напад на Турција ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Месут Озил изрежира една контроверзна слика со Реџеп Таип Ердоган пред Светското првенство во Русија и со тоа самиот се стави во големи проблеми, а бидејќи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Месут Озил изрежира една контроверзна слика со Реџеп Таип Ердоган пред Светското првенство во Русија и со тоа самиот се стави во големи проблеми, а бидејќи ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го опишал масакрот во двете џамии во Нов Зеланд во кој беa убиени 50 луѓе како дел од еден голем напад на Турција ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган масакрот во двете новозеландски џамии во кои загинаа 50 лица го опиша како дел од поширокиот напад врз Турција. Тој ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Тој се заканил дека ќе ги прати назад “во сандаци“ сите оние кои ќе се обидат да го заземат Истанбул. Ердоган кој настојува да обезбеди поддршка за својата ...
  сите 224 | | | веќе видена

  Турската полиција синоќа употреби солзавец на протестот на кој и покрај забраната, се собрале неколку илјади луѓе во централното градско подрачје на Истанбул ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Утринава беше отворена најголемата џамија во Турција, „Чамлиџа“”, која е изградена на 30.000 квадратни метри и има платформа од која посетителите може да ги ...
  сите 45 | | | веќе видена