Реџеп Таип Ердоган

  во

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го наговори израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го убеди израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел од ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Белата куќа бара начин како да се ослободи од Фетулах Ѓулен, најголемиот ривал на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој живее во САД, во надеж дека ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман нема никаква врска со убиството на Џамал Кашоги, рекол во четвртокот саудискиот министер за надворешни работи, ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител на Саудиска Арабија по спроведената истрага заклучил дека висок службеник од разузнавачките служби го наредил убиството на новинарот Џамал ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител на Саудиска Арабија побара смртна казна за дел од извршителите на убиството на дисидентот Џамал Кашоги и го заштити принцот Бин Салман, ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Саудискиот државен обвинител денеска побара смртна казна за пет лица обвинети за учество во убиството на новинарот Џамал ​​Кашоги.Во врска со убиството ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Шприцеви, електрошокови и токи-воки биле во багажот на саудискиот тим кој што бил испратен во Истанбул да го убие новинарот Џамал Кашоги, тврди денес весникот ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Убијците, кои дошле од Саудиска Арабија на денот на убиството на новинарот Џамал Кашоги и по неколку часа си заминале од Истанбул, во куферите носеле страшна ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Убијците, кои дошле од Саудиска Арабија на денот на убиството на новинарот Џамал Кашоги и по неколку часа си заминале од Истанбул, во куферите носеле страшна ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Убијците , кои дошле од Саудиска Арабија на денот на убиството и по неколку часа си заминале од Истанбул во куферите носеле страшна опрема. Освен тоа , ...
  сите 149 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се врати синоќа во Вашингтон после 44 часовна посета на Париз каде неговиот домаќин Емануал Макрон викендов ги заокружи ...
  сите 147 | | | веќе видена