Реџеп Таип

  во

  Претседателот на турската Партија на национално движење Девлет Бахчели ги спореди саудиските власти со понашениот водач на Ал Каеда – Осама бин Ладен и оцени ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Многу светски лидери се "луди" по фудбалот, најважната споредна работа на светот. Германската канцеларка Ангела Меркел не ги пропушта важните натпревари на ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Иако првичната замисла беше палатата Аксарај или во превод Белата палата да биде место од каде ќе владее турскиот премиер, веднаш по изборот на Реџеп Таип ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иако првичната замисла палатата Аксарај или во превод Белата палата да биде место од каде што ќе владее турскиот премиер, веднаш по изборот на Реџеп Таип ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Иако првичната замисла палатата Аксарај или во превод Белата палата да биде место од каде што ќе владее турскиот премиер, веднаш по изборот на Реџеп Таип ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го наговори израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман се обиде да го убеди израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да започнат конфликт со Хамас во Газа, како дел од ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Белата куќа бара начин како да се ослободи од Фетулах Ѓулен, најголемиот ривал на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, кој живее во САД, во надеж дека ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман нема никаква врска со убиството на Џамал Кашоги, рекол во четвртокот саудискиот министер за надворешни работи, ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител на Саудиска Арабија по спроведената истрага заклучил дека висок службеник од разузнавачките служби го наредил убиството на новинарот Џамал ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител на Саудиска Арабија побара смртна казна за дел од извршителите на убиството на дисидентот Џамал Кашоги и го заштити принцот Бин Салман, ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Саудискиот државен обвинител денеска побара смртна казна за пет лица обвинети за учество во убиството на новинарот Џамал ​​Кашоги.Во врска со убиството ...
  сите 154 | | | веќе видена

  Шприцеви, електрошокови и токи-воки биле во багажот на саудискиот тим кој што бил испратен во Истанбул да го убие новинарот Џамал Кашоги, тврди денес весникот ...
  сите 154 | | | веќе видена