Реџеп Таип

  во

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се огласи после најновите информации околу истрагата од убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги. Кашоги минатата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган истакна дека оние кои на Турција ѝ држат лекции за правдата и слободите, молчат за фактот што смртта го затекна Морси ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Скопје, 20 јуни 2019 (МИА) – Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата соговорници разговарале за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  На средбата, двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу Македонија и  Турција, при што изразиле задоволство од силното и традиционално ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, како што ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја прими амбасадорката на Република Турција, Тулин Еркал Кара. На средбата, двајцата ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка Тулин Еркал Карапри ја посети Али пашината џамија во охридската чаршија. Таа кажа дека реконструкцијата на овој верски објект бил сон на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка Тулин Еркал Карапри ја посети Али пашината џамија во охридската чаршија. Таа кажа дека реконструкцијата на овој верски објект бил сон на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Македонија Тулин Еркал Кара денеска ја посети Алипашината џамија во Охрид, притоа најавувајќи дека претседателот на Турција Реџеп Таип ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Северна Македонија Тулин Еркал Кара денеска ја посети Алипашината џамија во Охрид, притоа најавувајќи дека претседателот на Турција ...
  сите 47 | | | веќе видена