Рединг

  во

  Бигорски манастир ќе добие нов гостински конак чија изградба почна денес со осветување на темелите. Новиот објект ќе се гради на постоечкиот манастирски ...
  сите 145 | | | веќе видена

  На натпреварот помеѓу Рединг и Астон Вила од англискиот Чемпионшип, португалскиот фудбалер Нелсон Оливеира се здоби со многу болна и непријатна повреда на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер е феноменот кој повеќе од еден месец се случува во Англија. Норвешкиот стратег дојде на чело на најтрофејниот англиски клуб и тоа како ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поминаа 20 години откако го потпишав првиот професионален договор и сметам дека е вистинското време за повлекување, вели Чех, кој освои 15 трофеи, од тоа по ...
  | | веќе видена

  Голманот на Арсенал и легенда на светскиот фудбал, Петр Чех, објави дека ќе ја заврши голманската кариера по завршувањето на сезоната. Еден од најдобрите ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскјер вчера оствари нова победа на клупата на Црвените ѓаволи. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед овој пат беа подобри на ...
  сите 90 | | | веќе видена