Рединг

  во

  Новиот фудбалер на Хадерсфилд Таун, Жунињо Бакуна долго ќе го памети дебито за новиот клуб. Во натпреварот од Карабао Купот, Бакуна си постигна комичен автогол ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Новите снимки од огнената стихија во Калифорнија само потврдуваат дека станува збор за најголемиот пожар кој некогаш го зафатил тоа подрачје. Станува збор за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Калифорнија веќе неколку недели трае борбата против најголемите пожари во историјата на земјата во кои животот го загубија шест пожарникари. Министерот за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Калифорнија веќе неколку недели трае борбата против најголемите пожари во историјата на земјата во кои животот го загубија шест пожарникари.Министерот за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Калифорнија веќе неколку недели трае борбата против најголемите пожари во историјата на земјата во кои животот го загубија шест пожарникари. Министерот за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пожарот во близина на Рединг во северна Калифорнија уништи над 77 илјади хектари шума и над 1,100 домови, соопштија властите на американската западна сојузна ...
  сите 6 | | | веќе видена