Речица

  во

  Тие се генерирани со години и не може да се надминат преку ноќ, но се решаваат, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев. Одговарајќи на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Проблеми во земјоделството има и ќе има. Тие се генерирани со години и не може да се надминат преку ноќ, но се решаваат, изјави денеска вицепремиерот за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Проблеми во земјоделството има и ќе има. Тие се генерирани со години и не може да се надминат преку ноќ, но се решаваат, изјави денеска вицепремиерот за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Проблеми во земјоделството има и ќе има. Тие се генерирани со години и не може да се надминат преку ноќ, но се решаваат, изјави денеска вицепремиерот за ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, претседателот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Присуствував на отпочнувањето на градежните активности на системот за наводнување во Равен – Речица, тетовско. Реализацијата на проектот изнесува околу 975 ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, претседателот ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Присуствував на отпочнувањето на градежните активности на системот за наводнување во Равен - Речица, тетовско. Реализацијата на овој капитален проект, кој ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со поставување на камен темелник беше означен почетокот на изградбата на системот за наводнување на Равен-Речица кој ќе можат да го користат земјоделците од ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден во 21:30 часот во Полициската станица Тетово бил задржан Р.Р.(21) од Р.Албанија, кој бил без документи за идентификација, бидејќи го ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден во 21:30 часот во Полициската станица Тетово бил задржан Р.Р.(21) од Р.Албанија, кој бил без документи за идентификација, бидејќи го ...
  сите 13 | | | веќе видена