Ре

  во

  Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во изборна единица 4, Зоран Заев на претпоследниот ден од кампањата се обрати на граѓанска ...
  сите 322 | | | веќе видена

  Со изработка на мурал на ѕидот на приватна куќа на улицата „Маршал Тито“, спроти Музејот во Гевгелија, продолжува програмата на јубилејното, 15-то издание на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во пресрет на вонредните парламентарни избори Националното здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза се обратило до политичките партии со цел ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во пресрет на вонредните парламентарни избори Националното здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза се обратило до политичките партии со цел ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Во пресрет на вонредните парламентарни избори Националното здружение за помош и поддршка на лица со мултипла склероза се обратило до политичките партии со цел ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Камерите го уловија Герет Бејл како се глупира на клупата на Реал Мадрид на дуелот со Алaвес, Велшанецот во еден дел од мечот реши маската да ја стави преку ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Со изработка на мурал на ѕидот на приватна куќа на улицата „Маршал Тито“, спроти Музејот во Гевгелија, продолжува програмата на јубилејното, 15-то издание на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Новинарите му посочија на Жозе Мурињо дека Тотнем дал само пет гола по ре-стартот на сезоната, а тој во свој стил порача дека ќе постигнале повеќе доколку ...
  сите 92 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ испуштија два бода на гостувањето на Бентегоди откако примија гол во финишот, избраниците на Антонио Конте наместо да се борат за Скудето, сега ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите" испуштија два бода на гостувањето на Бентегоди откако примија гол во финишот, избраниците на Антонио Конте наместо да се борат за Скудето, сега ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Доктор Грација Бакраческа е нов лик на политичката сцена, во редовите на една од најголемите и најмоќните македонски партии ВМРО ДПМНЕ. Млада , успешна и ...
  сите 265 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Барселона, Ривалдо вели дека судиите и ВАР не се причините поради кои „каталонците“ го загубиле врвот и додава дека Жозеп Мариа ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Во јуни започна со работа техничко-дијагностичкиот центар за возила на АМСМ, кој по својот обем на активности е прв ваков комплетен центар за техничка ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лацио е се подалеку од Скудетото, па фрустрациите почнаа да работат, дефанзивецот Патрик го гризна Џулио Донати од Лече и доби црвен картон. Италија Лацио ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Со симулација на улога на „уредници“, ученици од гимназијата „Геогри Димитров“ во Скопје изминативе месеци имаа можност да дознаат како функционира една ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Диего Симеоне даде свое мислење за актуелната дебата во Шпанија, вели дека клубовите кои напаѓаат повеќе имаат поголема корист од ВАР па затоа и Реал Мадрид ...
  сите 139 | | | веќе видена

  По речиси 4 месеци пауза, библиотеките повторно ги отворија вратите за читателите. Поради коронавирусот читалните остануваат затворени. Сите оние кои сакаат да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Хавиер Тебас признава дека има многу контроверзии со ВАР во Шпанија и додава дека проблемите особено ескалирале по телефонскиот повик на Флорентино Перез и ...
  сите 139 | | | веќе видена