Раул Гонзалес

  во

  Македонскиот ракометен вицепрвак Металург до крајот на оваа сезона нема да може да смета на услугите на бекот Мартин Велковски. Капитенот на клубот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ракометот и животот понекогаш пишуваат бајки, а Раул Гонзалес и Вардар испишаа една прекрасна. Со овие зборови ЕХФ го најавува интервјуто со сегашниот тренер ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тренерот на „црвено-црните", Роберто Гарсија Парондо, како што и претходно објавивме направи една измена во составот. Повеќе за тоа можете да прочитате ТУКА Во ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен го продолжи победничкиот поход во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај Флензбург стигна до 20:27 триумф, што е осма победа во исто ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пари Сен-Жермен ја продолжи победничката низа во ракометната Лига на шампиони, откако губеше во поголемиот дел од мечот со Флензбург за на крајот да стигне до ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Алваро Мората изминатиов 23 октомври наполни 26 години, но две недели по денот кога славеше роденден, напаѓачот на Челси се пофали дека го добил најдобриот и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Алваро Мората изминатиов 23 октомври наполни 26 години, но две недели по денот кога славеше роденден, напаѓачот на Челси се пофали дека го добил најдобриот и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Алваро Мората изминатиов 23 октомври наполни 26 години, но две недели по денот кога славеше роденден, напаѓачот на Челси се пофали дека го добил најдобриот и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кирил Лазаров беше искрен и не ја криеше лутината при соочувањето со новинарите веднаш по крајот на мечот меѓу Македонија и Турција кој се одигра во Битола, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Организаторите на Светското првенство во ракомет ги објавија сатниците по кои ќе се играат натпреварите во Данска и Германија. Македонија се наоѓа во Б-групата ...
  сите 6 | | | веќе видена