Раул

  во

  Марија едноставно не им “избегала“ на португалските медиуми. Раул де Томас ова лето пристигнал во Бенфика како големо зајакнување, а веќе во првите денови се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Морничава, застрашувачка, но омилена готик фамилија - семејството Адамс, се враќа кон крајот на оваа година на малите екрани во вид на цртан филм кој кланот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На 7 август, рускиот претседател Владимир Путин прослави 20 години на власт. Пред дваесет години, тој влезе во големата политика. Путин дојде на власт за прв ...
  сите 36 | | | веќе видена

  За разлика од многу влади во Европа, мигрантите се посакувана група за Португалија, со која земјата планира да ја подкрепи нејзината економија бидејќи ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо ја доби престижната награда „Марка легенда“ која ја доделува популарниот спортски медиум од Шпанија. Причина за неговиот избор е ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Новиот тренер на европскиот ракометен шампион Вардар, Давид Писонеро за сајтот на клубот изјави дека се чувствува многу добро во Скопје. Тој вели дека добил ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Новиот тренер на европскиот ракометен шампион Вардар, Давид Писонеро за сајтот на клубот изјави дека се чувствува многу добро во Скопје. Тој вели дека добил ...
  сите 50 | | | веќе видена