Rated

  во

  Нашата редакција секој ден навремено ќе ве информира за се што се случува на трансфер пазарот – сите трансфер информации на едно место! -Пропаднатиот трансфер ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Интер веќе некое време води преговори со Манчестер Јунајтед за доведување на Ромелу Лукаку, но засега „неоаѕуирите“ немаат успех. Тимот од „Олд Трафорд“ сака ...
  сите 39 | | | веќе видена

  UKF, музичкиот медиумски гигант и глобален „бејс“ бренд број 1, на овогодишниот EXIT фестивал ќе прослави 10 години неуморна работа на светската сцена! За оваа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Било 30-ти март 1848 година. Нијагарините водопади запреле. Водата не течела околу 30-40 часа, па жителите со право почнале да паничат. Водопадите веќе во тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Било 30-ти март 1848 година. Нијагарините водопади запреле. Водата не течела околу 30-40 часа, па жителите со право почнале да паничат. Водопадите веќе во тоа ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Било 30. март 1848 година која Нијагарините водопади запреле. Водата воопшто не течела едно 30-40 часа, па жителите почнале да паничат. Водопадите веќе во тоа ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Шпанска „Марка“ го потврди она што веќе долго време се најавуваше – Азар одбил продолжување на договорот со Челзи и ги договорил личните услови со Реал Мадрид. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Да се пренесе приказната на еден „R-rated“ рокенрол живот на веројатно најголемиот изведувач на сите времиња, во PG-13 филм, не е лесна задача. Уште помалку ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тој слушнал за напуштената куќа која е преполна со чудни работи и е совршена за истражување.Информацијата за споменатата куќа ја добил од еден пријател, пишува порталот „Top Rated Viral". Отишол доцна навечер и тивко одел по улицата за да не ги открие своите намери и да изгледа сомнително.Пријателот му ги раскажал сите детали, па знаел точно како да влезе, а да не биде забележан. Надвор имало снежна бура која исто така му помогнала да не привлекува внимание.Кога влегол внатре почувствувал познат мирис и забележал позната глетка. Мирисот на стара, напуштена структура во распаѓање со работи кои времето ги „изело" направил неговиот адреналин да почне да расте.Својата истрага ја започнал во кујната. По изгледот на работите, знаел дека оваа куќа крие нешто повеќе од она што стандардно го наоѓал на своите истражувања. Оваа куќа била сосема напуштена и заборавена. Се' уште таму стоеле и лекови и зачини во чинии.Додека ја фотографирал кујната и спалната соба забележал нешто што го натерало на истрага. Пронашол ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Binge e нова социјална мрежа креирана од Македонски девелопери. Mобилната апликација е достапна за Android и iOS платформите и претставува социјална мрежа по принципот following / followers.. Откако ќе ја симнете Binge ќе ви се појават неколку екрани кои ќе ви направат краток вовед во апликацијата, а потоа се најавувате со Facebook или E-mail. Откако ќе се најавите, имате можност автоматски да ги заследите вашите пријатели од Facebook кои веќе се корисници Binge . Апликацијата се состои од 4 компоненти: Timeline Ова е главната компонента или може да се каже домашната страна на апликацијата на која се прикажуваат искуства за филмови од оние кои ги следите во форма на објави со фотографија и кратки информации за филмот или тв серијата. Има 3 типови на објава: Watching – Доколку филмот што го споделувате го гледате во моментот. Rated – Доколку веќе сте го гледале, го оценувате со оцена од 1 до 10 и краток коментар. Binge Watching – Доколку сте почнале да гледате цела сезона од тв серија. Објавите можете ...
  сите 3 | | | веќе видена