Расел Вестбрук

  во

  Оклахома, 9. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Кармело Ентони со неговиот нов тим Хјустон Рокетс имаше неславно враќање во Оклахома Сити. Тој заедно со неговиот тим на гостувањето кај рековалесцентниот тим ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Оклахома Тандер ја забележаа седмата победа во низа, втора откако се повреди Расел Вестбрук. Тандер стартуваа со четири порази, но поради ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Кармело Ентони ја доби шансата да се врати во Оклахома за првпат откако летово беше трејдуван од тимот на Тандер и заврши во Хјустон Рокетс. Синоќешниот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дури десет натпревари во најсилната кошаркарска лига во светот беа одиграни изминатата ноќ. Кливленд на домашен терен играше против Оклахома и запиша нов ...
  сите 105 | | | веќе видена

  ЛА лејкерс триумфираа против Минесота со конечни 114:110 во „Стејплс“ центарот. „Езерџиите“ стигнаа само до петтата победа сезонава, и натаму се во негативен ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Третата четвртина на натпреварот помеѓу Оклахома Тандер и Њу Орлеанс Пеликанс, одигран изминатата ноќ, ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на ...
  сите 15 | | | веќе видена