Ранковце

  во

  Во текот на минатата недела, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани девизи, лекови за човечка ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денеска, бројни делегации од Куманово, од Здружението на борците, градоначалникот Максим Димитриевски, Советот, министерот за внатрешни работи Оливер ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пет ипол децении постои Ученичкиот дом „Професор Мијалковиќ“ во Куманово за сместување средношколци од кумановските села, од Ранковце, но и од Крива Паланка, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Унијата на млади сили на ВМРО ДПМНЕ остана без претседателот. До минатата година директоруваше и со ЈП Службен весник а денеска поденсе оставка поради како што ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Во чест на 8 Октомври, Ден на oслободувањето на Крива Паланка, денеска покрај останатите свечености, се одржаа две автентични манифестаци на кои беа ...
  сите 25 | | | веќе видена