Рамстор

  во

  Опожарено возило во моментов се наоѓа спроти трговскиот центар Рамстор мол. Фотографиите од местото на настанот кои ги направи нашиот новинар сведочат дека се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Граѓаните со цел да заштедат, готват на плински боци кои често пати се купени евтино, а воедно имаат сомнителен квалитет. Во зима, многу дуќани се загреваат на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски, даде добар пример како треба првите луѓе на Општините да се грижат за своите жители. Откако „Фокус“ објави ...
  | | веќе видена | слични