Рамковски

  во

  Во времето кога СДСМ имаше влада предводена од Бучковски, пред тој да биде осуден за воено профитерство и проневера на 3 милиони долари, пукна афера дека од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дарко ЈАНЕВСКИ Факсимил од весникот сподели Бобан Наумовски на ФБ. Во текстот, како што можете да забележите, се вели: „Македонија на Македонците. Мнозинството ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Слободан Богоевски, Емел Рамковска и д-р Тодор Пиперковски, жртви на режимот, се говорниците на панел дискусијата на ЦИВИЛ „Жртви на режимот – сведоштва и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Никогаш не може да се избришат страдањата на Емел Рамковска и нејзиното семејство кои поминаа долги години зад решетки. Емел помина шест години во затвор, од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Сафет Бишевац, екс вработен во поранешната А1 ТВ на Велија Рамковски и екс пратеник на СДСМ на Канал 5 жестоко ги брани оние кои го оставија без леб 10 години. ...
  | | веќе видена | слични

  Ликот кој себеси се промовира за ултравмровец, Љубе Бошкоски, а кој под тоа подразбира прилично блиска соработка со СДСМ и Црвенковски, од срце ја запеа "Друже ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По кратко и тешко боледување на денешен ден пред една година почина актерот Славко Нинов. Тој имаше 74 годишни, а целиот работен век го помина во МНТ, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Јас никогаш не сум се ни приближила до Катица Јанева, од самиот старт се оградувам“. Ова беше првата јавна изјава на обвинителката Лиле Стефанова на само два ...
  сите 313 | | | веќе видена

  За прекршување на човекови права во судски пресуди државава во последниве десетина години исплатила над 2 милиона евра покажуваат податоците од владината дата ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Денешниот ден, 24 декември, денот пред католички Божик во минатото го одбележаа неколку немили настани, во времето на владата на режимот која ја предводеше ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Само гробот е полош од затворот, ова најдобро го знаат сите оние кои макар и една минута во животот поминале во затворска келија...Неможноста да се видат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на некогашната А1 телевизија, Велија Рамковски, денеска имаше емотивна исповед за, како што рече, тортурата што ја доживеал тој, неговата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешната панел дискусија со наслов “Жртви на режимот”, организирана од невладината организација “Цивил” се обрати и поранешниот прв човек на А1 телевизија, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Емотивна исповед на сопственикот на поранешната А1 телевизија, Велија Рамковски на денешната панел дискусија со наслов „Жртви на режимот“ во организација на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Велија Рамковски на панел дискусијата на „Цивил“ насловена како „Жртви на режимот“ зборуваше за времето поминато во затворот, но и за односот на поранешната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Груевизмот е длабоко во институциите. Сега сум малку исплашен. И после три години Груевизмот мè плаши. Сите нè плаши“, рече Рамковски. „Само гробот е полош од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Емотивна исповед на сопственикот на поранешната А1 телевизија, Велија Рамковски на денешната панел дискусија со наслов „Жртви на режимот“ во организација на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Сопственикот на згаснатата А1 телевизија, Велија Рамковски на панел дискусијата на „Цивил“ насловена како „Жртви на режимот“ зборуваше времето поминато во ...
  сите 12 | | | веќе видена