Рамковниот

  во

  Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на уставното име на државата и бришење на историјата, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во НАТО зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во @NATO зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Денес чувме дека зависи од Договорот за менување на името и Уставот на Р. Македонија. Инаку некој во Владата лаже, ова не е прва туку трета посета на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поздравувјаки го градот Штип и големите македонски имиња од ово ј град како: Гоце Делчев, Тодор Александров, Михајло Апостолски, Киро Глигоров, Никола Кљусев, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Некогашниот претседателски кандидат од редовите на СДСМ, вчера во интервју за „Само вистина“ се обиде да оправда или објасни зошто од државните институции, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  ПОЈАСНУВАЊЕ До Редакцијата на нашиот весник вчера пристигна допис од проф. Светомир Шкариќ, кој го објавуваме интегрално. Согласно чл. 16 од Уставот на РМ ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Национализмот се покажа како мошне штетен, особено ако се има предвид дека Македонија е мулитиетничка, мултикултурна држава којашто со Рамковниот договор се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Потврда на македонскиот идентитет и на македонскиот јазик, отворање на вратите за полноправно членство на Македонија во Европската унија и НАТО, подобрување на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Потврда на македонскиот идентитет и на македонскиот јазик, отворање на вратите за полноправно членство на Македонија во Европската унија и НАТО, подобрување на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи а денешната трибина во МАНУ рече дека Македонија е всушност Балканот во мало и оти земјата ја нашла ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Потврда на македонскиот идентитет и на македонскиот јазик, отворање на вратите за полноправно членство на Македонија во Европската унија и НАТО, подобрување на ...
  сите 67 | | | веќе видена