Ралф

  во

  Неизоставен дел е од историската серија „Вовед во анатомија“, а синоќа на доделувањето на наградите „Еми“ беше од оние кои ги доделуваат… Го глумеше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пенелопе Круз се одлучила за Шанел фустан со пердуви кој ги подели мислењата, Попи Делевин воодушевила со минт тоалета со карнери на грбот, а инаку фалената ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Често се случува во фудбалскиот Свет поради слаби настапи на играчите, клубот да ги казни парично своите играчи. Ретко се случува да биде некој избркан од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лајпциг, 14 септември 2018 (МИА) - Тренерот на Лајпциг, Ралф Рангник, со цел да ја подобри дисциплината на неговите играчи воведе нова метода на казнување. Во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тренерот на Лајпциг, Ралф Рангник, со цел да ја подобри дисциплината на неговите играчи воведе нова метода на казнување. Во иднина играчите нема да плаќаат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тренерот на Лајпциг, Ралф Рангник, со цел да ја подобри дисциплината на неговите играчи воведе нова метода на казнување.Во иднина играчите нема да плаќаат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новиот помошник тренер на РБ Лајпциг донесе голем иновитет во клубот, наместо парични казни за доцнење и кршење на правилата, играчите ќе вртат „тркало на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  РБ Лајпциг воведе креативни казни, играчите кои ќе доцнат и нема да ги почитуваат правилата наместо да платат неколку сотина или илјади евра, ќе го свртат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Германскиот тренер, Ралф Рангник има неверојатни методи на работа во Ред Бул Лајпциг, па тој смислил интересен начин како да ги казнува своите фудбалери, кои ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Затоа Ралф во тренинг базата донел тркало кое се врти и коешто ја определува судбината на играчите односно нивната казна. На фудбалерите може да им се падне: ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Безбедноста на американскиот народ е „апсолутно највисок приоритет“, изјави синоќа американскиот претседател Доналд Трамп, додека ураганот Флоренс се доближува ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Безбедноста на американскиот народ е „апсолутно највисок приоритет“, изјави синоќа американскиот претседател Доналд Трамп, додека ураганот Флоренс се доближува ...
  сите 250 | | | веќе видена

  Пет американски држави – Вирџинија, Вашингтон, Северна и Јужна Каролина и Мериленд – прогласија вонредна состојба во очи надоаѓањето на ураганот „Флоренс“, ...
  сите 262 | | | веќе видена

  Гувернерите на Јужна Каролина и Вирџинија наредија задолжителна евакуација на населението поради ураганот Флоренс, кој му се доближува на источниот брег на ...
  сите 261 | | | веќе видена

  Американските власти наредиле денес масовна евакуација на населението покрај источниот брег на САД, кон кој се приближува ураганот Флоренс, олуја од категорија ...
  сите 262 | | | веќе видена