Рајо

  во

  Речиси цело лето се пишува дека Столе Димитриевски би можел да си замине од редовите на Рајо Валјекано. Клубот испадна во втората по ранг лига во Шпанија, па ...
  сите 33 | | | веќе видена

  И денес сме тука да следиме се што се случува на трансфер пазарот. Бидете во тек! Јувентус потврди – мора да заминат шест играчи! Трансферот на Ловрен ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Речиси цело лето се пишува дека Столе Димитриевски би можел да си замине од редовите на Рајо Валјекано. Клубот испадна во втората по ранг лига во Шпанија, па ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Македонецот останува верен на својот клуб, иако постоеа повеќе опции за него, и тоа во доста подобри екипи, на крајот се реши да ја обнови соработката со Рајо ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Чуварот на мрежата на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски (25) останува и следната сезона во дресот на шпански Рајо Валјекано, пишува ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Чуварот на мрежата на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски (25) останува и следната сезона во дресот на шпански Рајо Валјекано, пишува ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Единицата“ на Рајо Валјекано Столе Димитриевски, е пред потпис на нова соработка со второлигашот. Шпанска „Марка“ ја потврди оваа информација, а македонскиот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Од таборот на Севилја се во постојана потрага по нов голман кој ќе треба да претставува конкуренција за моментално првиот голман на клубот Томаш Вачлик. Уште ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Од таборот на Севилја се во постојана потрага по нов голман кој ќе треба да претставува конкуренција за моментално првиот голман на клубот Томаш Вачлик. Уште ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Според овој извор, односно зборовите на новинарот Шира, Трајковски ќе ја продолжи кариерата во Шпанија, поточно во екипата на Мајорка. Иако од претходно се ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Шпанскиот шампион Барселона во овој преоден рок донесе три засилување (Антоан Гризман, Нето Мурара, Френки Де Јонг), но и се раздели со неколку играчи, меѓутоа ...
  сите 65 | | | веќе видена