Рајо

  во

  Еибар е член на Ла Лига, мал клуб од Баскија кој живее од донации, спонзорски договори и од продажба на билети на домашните натпревари. Своите натпревари ги ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Познатата новинарка Александра Џонсон која будно прати случувања во Ла Лига, напиша цела нишка за она што најмногу ја воодушевило сезонава во Шпанија. На ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мајорка загуби со 3-1 на гостувањето кај Атлетик Билбао во мечот од 32-то коло во Ла лига, во кој Александар Трајковски го одигра последниот половина час од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Чилеанецот Алексис Санчез ќе биде предмет на бројни трансфер шпекулации ова лето бидејќи се очекува да го напушти Интер. Како што е добро познато неговата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Столе Димитриевски можеше да биде „херој“ на Рајо Ваљекано во дуелот со Депортиво кој заврши без победник 3:3 во драматична завршница.Откако беше досуден пенал ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен бразилски фудбалер, а сега косопственик на Рајо Валјекано, Луис Назарио де Лима Роналдо беше запрашан за тоа што мисли за новото ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен бразилски фудбалер, а сега косопственик на Рајо Валјекано, Луис Назарио де Лима Роналдо беше запрашан за тоа што мисли за новото ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски беше дел од несекојдневниот натпревар, во кој неговиот Рајо Валјекано успеа да го победи Албасете во ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Екипата на Рајо Ваљекано за која игра македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски по пауза од шест месеци конечно го доигра натпреварот против ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски, тргна со триумф по продолжувањето на сезоната во Втората лига на Шпанија. Македонецот сочува празна мрежа за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со најдолгиот одложен натпревар во историјата на шпанскиот фудбал продолжува сезоната во второто по квалитет натпреварување, „Сегунда“. Денеска од 20.00 часот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Денеска ќе биде завршен најдолгиот натпревар во историјата на фудбалот. Рајо Валјекано на нашиот Столе Димитриевски вечерва против Албасете ќе го доигра ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Рајо Валјекано против Албасете, меч од втората шпанска лига кој на програмата беше на 15 декември 2019 година. Иако поминаа безмалку шест месеци од тогаш, ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Пред почетокот на натпреварите од Ла Лига ќе има минута молчење во знак на сеќавање на жртвите од коронавирусот, соопштија од Фудбалската федерација на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, кој заработи помала повреда на мискулот на една недела пред продолжението на шпанското првенство, е подготвен, изјави ...
  сите 103 | | | веќе видена