Рајн Некар

  во

  Вардар доживеа убедлив пораз на гостувањето кај Барселона која победи со 34:26, македонскиот тим беше рамноправен во првото полувреме, но во вториот дел ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Македонскиот ракометен шампион Вардар, утре (19 ч.) ќе има шанса за поправен против Барселона на гостински терен, откако минатата недела загуби од истиот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Актуелниот ракометен европски шампион, Монпелје конечно ја забележа првата сезонска победа во Лигата на шампионите и тоа над бундеслигашот Рајн Некар Левен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион од Лигата на шампионите во ракомет, Монпелје, конечно во осмиот натпревар оваа сезона успеа да триумфира во елитното натпреварување, овојпат ...
  сите 14 | | | веќе видена