Рајковиќ

  во

  Тимот кој со голем успех оваа сезона го предводи нашиот тренер Емил Рајковиќ, застана на гостувањето во Њижњи. Загубија Казахстанците со (78:85), и ја прекинаа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шеесет и пет годишниот Властимир Ѓорѓевиќ е седмата жртва на страшната несреќа која се случи на 21. декември кај Ниш откако автобус удри во воз. Неговиот кум ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонските репрезентативци во редовите на Палермо, Александар Трајковски и Илија Несторовски беа стрелци во победата над Падова остварена попладнево на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Палермо повторно успеа да се осамостои на првото место во Серија Б, откако ова попладне успеа да изрежира фантастичен пресврт на гостувањето кај Падова која не ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Македонскиот тандем Александар Трајковски-Илија Несторовски, со голови одговори на критиките дека играат слабо во последно време. Тренерот на Палермо, Роберто ...
  сите 16 | | | веќе видена

  После првото полувреме водеа домаќините со голот на Ди Кармине во 31. минута од средбата, а израмнувањето дојде во 67-та. После еден прекрасен изведен корнер ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Меѓу бројните познати личности на журката во Белград со својот изглед се издвоија неколку убавици, големите ѕвезди Лепа Брена и Неда Украден, манекенката ...
  сите 4 | | | веќе видена