Рајан Гигс

  во

  Велс и Хрватска ги поделија бодовите на натпреварот кој изминатава вечер се одигра во Кардиф, пресметка која по доста лоши работи ќе ја паметат фановите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Велс и Хрватска ги поделија бодовите на натпреварот кој изминатава вечер се одигра во Кардиф, пресметка која по доста лоши работи ќе ја паметат фановите на ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Велс како фудбалери играше под раководство на славниот Сер Алекс Фергусон, но она што се откри за него во 2011 година го ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Арон Рамзи отпадна од комбинација за дуелот меѓу Велс и Хрватска кој е закажан за вечерва од 20:45 часот. Во дуелот од осмото квалификациско коло за ЕП 2020, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер се соочува со сериозни притисоци од јавноста и од дел од фудаблските ескперти во фудбалска Англија, откако Манчестер Јунајтед западна во ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Легендата на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс верува дека на неговиот поранешен соиграч и актуелен менаџер на тимот, Оле Гунар Солскјер, му треба повеќе време за ...
  сите 252 | | | веќе видена

  Најжешката тема во Англија е секс скандалот кој го тресе Тотенхем откако медиумите открија дека Јан Вертонген имал афера со долгодишната партнертка на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед е една од екипите за кои многу се зборува на островот, а причината за тоа се лошите, променливи резултати и настапи како во Англија така и ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Како што знаат љубителите на добриот фудбал, Тотенхем оваа сезона игра катастрофално, а синоќешниот дебакл против Баерн е врвот на нивниот неуспех. Се ...
  сите 8 | | | веќе видена