Рафаел Бенитез

  во

  Италијанските медиуми објавија дека тимот на Барселона е подготвен да плати извонредни 120 милиони евра за да го привлече дефанзивецот на Наполи – Калиду ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Гери Невил беше специјален гостин во отвореното студио на „Скај Спортс“, а покрај тоа што го искажа својот став за Пол Погба и единствениот проблем кој го имал ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рафаел Бенитез беше пионер меѓу шпанските тренери во Англија, прв го проби мразот со потписот за Ливерпул на 16. јуни 2004 година, а сега стравува да не биде ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Њукасл славеше над Барнли на гостувањето на „Турф Мор“ и ја врза третата победа во низа во Премиер лигата, серија со која составот кој го предводи Рафаел ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Играчот на Ајнтрахт, Џонатан де Гузман го шокира фудбалскиот свет со изјавата дека лекарот на Наполи му ја уништил кариерата, дека се тепал со директорот на ...
  сите 4 | | | веќе видена