Радовиш

  во

  Денеска во град Мелник во Пиринска Македонија се одржа голем семакедонски собир во чест на македонскиот војвода и цар на Пиринот, Јане Сандански. Овој ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Според официјалните информации кои ги изнесе за јавноста првиот човек на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски, до 15 часот излезноста на гласачите во ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Врз основа на податоците од гласањето во 89,24 проценти од гласачките места, според Државната изборна комисија до 15 часот на гласање излегле 464.087 гласачи ...
  сите 170 | | | веќе видена