Радован

  во

  Третото основно обвинителство во Белград вчера подигна обвинение против Војислав Стојичиќ, синот на убиениот полициски генерал Радован Стојичиќ Баџа, за грабеж ...
  сите 2 | | | веќе видена

  После убиството на Пит Михалик, се појавија информации дека пред смртта добивал закани. Се шпекулира дека адвокатот на убиецот на Аркан бил на црна листа на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  После убиството на Пит Михалик, се појавија информации дека пред смртта добивал закани. Се шпекулира дека адвокатот на убиецот на Аркан бил на црна листа на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Иако беше побарано повлекување на точката, градските советници го усвоија елаборатот за проценка на штети од поплави со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Охрид, 30. октомври 2018 (ИНПРЕС) – За два до три дена ќе започне исплатата на парите за обесштетување на граѓаните и правните лица кои претрпеа штети од ...
  сите 82 | | | веќе видена

  На 26.10.2018 година во Скопје, околу 21:00 часот било пријавено дека на ул.„Радован Ковачевиќ“ на вториот спрат во маркет Х.Р (16) од Сингелиќ, бил нападнат ...
  сите 120 | | | веќе видена